Přihlášení
Registrace
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  

 
Zpět

Naše "holky" - rozdíly v povahách

Koťátka máme doma už více než měsíc. Za tu dobu, co je máme, se každá z kočiček vyvinula úplně jinak, projevují se naprosto rozdílně. Každá má jinou povahu, jiné záliby, obě jsou jinak temperamentní.... Myslíme, že úplná aklimatizace a přivyknutí novému prostředí jim trvala tak 2 až 3 týdny.

Mazlení
Zezačátku se Biena skoro nechtěla mazlit. Jevila se přesně jako jeden z typů "neumazlené" kočičky popisované na hlavní stránce našeho webu (...každá kočka je svou povahou jedinečná, a tak se i mezi nimi najdou takové, které dávají přednost nikoliv chování v náručí majitele, ale spíše uvelebení se v jeho těsné blízkosti...). Když jsme se s ní pokoušeli mazlit, snesla dvě, tři pohlazení a pak se snažila utéct. Milovala však od začátku naši přítomnost a kde jsme byli my, musela být i ona. Lehla si v naší blízkosti a byla spokojená. S prodlužujícím se pobytem u nás se však stávala stále umazlenější a dnes se nechá škrabkat na bříšku, na čumáčku, za oušky.... no prostě všude :) Babynka byla mazlík od prvního dne. Vrní, jen co se jí člověk dotkne, sama si chodí pro pohlazení, sama si nám vleze na klín... prostě domácí mazlíček každým coulem :)

Hravost
Obě kočičky jsou velice hravé. Biena je hravá o něco více. Je celkově trochu temperamentnější a mrštňější než Baby. Holkám jsme samozřejmě nakoupili spoustu hraček - nejrůznějších balonků, válečků, myšiček, nadělali bambulky, provázky... Když jdeme nakupovat do obchodu, který je zásoben i věcmi pro domácí mazlíčky, nikdy se nezapomeneme podívat, co bysme našim holkám mohli přikoupit. Když se jim s výběrem hračky trefíme do noty a holky si s nově přinesenou hračkou hrají, jsme možná ještě potěšenější než kočičky. Mezi jejich nejoblíbenější hračky patří kožešinová myška a laserové ukazovátko. Kožešinovou myšku neustále "loví", vyhazují do vzduchu, číhají na ni... a z laserového ukazovátka se mohou doslova zbláznit. Jakmile se objeví červená tečka, běhají za ní do "vypuštění duše" Strašně rády se spolu perou. Někdy máme dojem, že už to není koťátkovské a sourozenecké škádlení, ale tvrdý boj ... Pravidelně každou noc, úderem 22 hodiny je chytá nálada na hraní. Začnou se honit po celém bytě - přebíhají přes postel (nejraději když už v ní ležíme a snažíme se usnout), skáčí na šplhadlo, na stůl, na okno... Mezitím se poperou a "poškádlí" kožešinové myšky i balonky a bambulky..... :-) Ani nemusíme mít televizi, protože sledovat jejich lumpárny, praní a vzájemné škádlení je nad jakýkoliv filmový trhák.

Šplhadlo
Ještě před příchodem holek jsme měli doma malé, jednoduché škrabadlo, ale plánovali jsme zakoupení nového, nějakého pořádného, velkého, hodně členitého. Obešli jsme několik obchodů a nakonec koupili to nejhezčí, na které jsme narazili. Holky z něho byly u vytržení už když jsme ho skládali dohromady. Je vysoké 168 cm a kočičky na něm tráví většinu dne. Ať už hraním, škrabáním, nebo odpočíváním.

Jídlo
Co se týče jídla, nemusíme do něj ani jednu z kočiček nutit. Když jim jídlo začneme připravovat, mňouká jedna přes druhou, otírají se nám o nohy, předou, prostě dělají vše proto, aby nás v přípravě popohnaly a ony mohly svá bříška zaplnit co nejdříve. Apetit mají opravdu velký. Baby o něco větší než Biena a taky je to na ní vidět. Je celkově mohutnější. Krmíme je hlavně "kočičími" krmivy - jak masovými konzervami, tak granulemi. Biena má raději masové konzervy, Baby si, k našemu překvapení, pochutná více na granulích. Snažíme se kupovat konzervy i granule nejrůznějších značek a druhů a testujeme, které se u holek umístí v žebříčku oblíbenosti na nejvyšších místech. Nad konzervami a granulemi se však u obou suverénně umisťuje maso (kuřecí, rybí, hovězí...). Když dostanou masíčko, je jejich miska vymetená téměř okamžitě. V jejich jídelníčku nechybí ani kočičí pamlsky. Nestačíme se divit, jakou mají výrobci kočičího žrádla fantazii a kolik pamlsků a vitamínů je na trhu. ...i ceny bývají kolikrát dosti "zajímavé", ale co by člověk pro své miláčky neudělal, že? :-) Obě kočičky mají moc rády mléko. Ale bohužel po něm mají průjem. Nepomohlo ani když jsme ho zředili. Potěšení z mléka však holkám nechceme odpírat, tak jim kupujeme mléko přímo pro kočičky, bez laktózy.


Voda
Bienečku fascinuje voda. Kdykoli se v koupelně pustí voda, kočička hned přiběhne, vyskočí na okraj umyvadla a nespustí z tekoucí vody oči. Vodu dlouze očichává a občas se nám napije z ruky. Také se ráda chodí dívat do sprchového koutu. Poté, co se osprchujeme, otevřeme dveře (od koutu), Biena nelení a hurá dovnitř. Vubec jí nevadí, že odtam odchází s mokrými packami - naopak, řekli bychom, že se jí to líbí. Babynce je voda tak nějak lhostejná. Ráda ji pije, ale rozhodně nepokládá za nutné, chodit se dívat, jak teče z vodovodu :) Zatím jsme holky nekoupali, takže nevíme, jak bude Biena reagovat, až bude moci vodu okusit na úplně celou kůži, ale až to nastane, rozhodně si to nenecháme pro sebe.

 
obrázek
Inzerce
Mainská mývalí koťátka s PP
Naše koťátka jsou s výborným rodokmenem, zvyklá na ruch domácnosti, vymazlená, odčervená, očkovaná, po testovaných rodičích. Koťátka jsou zvyklá na hodného psa. Nezávazná návštěva vítána. Více podrobností o koťátkách a jejich rodičích najdete na našich webových stránkách www.garfieldsbaby.cz
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Maine-Coon.cz, je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek zakázáno.
Fotografie na úvodní stránce JW Beyrouth chovatelská stanice Beyrouth, CZ