Přihlášení
Registrace
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  

 
Zpět

Cesta pro kočičky a zpět domů

Je ráno 17. prosince 2002, 4:40 hodin. Vstáváme. Je to šílené (tak brzo, brr), ale touha vidět co nejdříve kočičky nás rychle vzpružila. Kolem páté ranní hodiny se zastavujeme pro třetího člena naší výpravy. Třetím členem byla moje mamka. I ona je velkou milovnicí zvířat a naší nabídku (přání), aby jela s námi, s nadšením přijala. Tak jsme vyrazili. Zrovna na dnešní den hlásili hrozné počasí - zima, námrazy, sníh... prostě kalamita. Už od rána posloucháme rádio, aby jsme věděli jak jsou na tom dálnice. Ve zprávách hlásí, že na 89 kilometru, je havárka několika kamionů, nákladního auta a cisterny. Cisterna se převrátila a leží přes celou dálnici v jednom směru, "naštěstí" pro nás ve směru Praha - Brno.

Zbytek cesty proběhl více méně bez problémů. Asi 30 km před Prahou se počasí zlepšilo a ze sněhu a námraz zbylo pouze mokro. Obávali jsme se i průjezdu Prahou, při kterém jsme očekávali zdržení, ale naštěstí to nebylo tak strašné a bez problémů jsme projeli dokonce i přes Barrandovský most.

Další část Praha - Plzeň, úplná pohoda. Skoro suchá dálnice, takže se dalo upalovat hodně svižně. Do Plzně jsme dorazili poměrně brzo, už v 8:10. Tak jsme se zašli podívat do obchodního centra před kterým jsme měli sraz.

V devět hodin jsme se potkali s paní Bauerovou a jeli se konečně podívat na kočky. Na místě jsme se dozvěděli proč byla jednoletá kočička za tak zajímavou cenu - byla strašně krásná a moc se nám líbila, ale bohužel k sobě nesnesla žádné jiné zvířátko. Pokud bychom nechtěli jiné zvíře, jenom ji, brali by jsme ji hned…

Čas od času jsme však na pár dní pryč a kočičky nám budou hlídali rodiče. A protože už mají doma kočku a psa nebylo by to to pravé. Tak jsme se šli podívat na koťátka, která byla ve vedlejším pokoji.

Tak jsme se šli kouknout na koťátka, která byla ve vedlejším pokoji. (viz. předchozí díl). Byly to dvě krásné holky. Kočičky nám padly do oka na první pohled. Vůbec se nás nebály a hned si s námi začaly hrát. "Jdou k nám domů, to je jasné. Obě! Přece bychom je od sebe neoddělili" - takový byl verdikt :-) Zbývalo jen vyplnit a podepsat kupní smlouvu, převzít Očkovací průkazy a Průkazy původu. Holky jsme dali do připravené přepravní "klece" (zní to divně), rozloučili se s paní Bauerovou a šup do auta na cestu domů. Ještě nás čekala dlouhá cesta. Byli jsme zvědaví jak ji koťátka budou snášet. Nakonec se ukázalo, že skoro lépe než my. Ale to už předbíhám.

Z Plzně jsme odjížděli kolem půl jedenácté. V Praze začala Baby nepokojně mňoukat a my se domnívali, že se jí možná chce na toaletu. Nebo že by měla hlad…? Bohužel jsme s sebou toaletu neměli, tak jsme kousek za Prahou zastavili v obchodním centru, koupili písek, menší umělohmotnou misku a granule. Ještě na parkovišti jsme udělali holkám záchodek a co myslíte? Nic :-) Jenom se s chutí pustily do jídla. Vyrazili jsme dále, na cestu k Brnu.

Opět jsme poslouchali rádio a v dopravním zpravodajství se dozvěděli, že havárka na 89 kilometru směrem na Brno ještě není odstraněná. Chtěli jsme poslechnout rady tohoto zpravodajství a opustit dálnici na nejbližším možném sjezdu před zácpou. Bohužel, nezadařilo se. Kolona aut se mezitím protáhla i před uvedený sjezd a my se tak přiřadili ke stovkám řidičů v ní stojících. V tuto chvíli byl dlouhá 10 kilometrů. Naše rychlost se pohybovala cca 20 metrů za 5 minut. Nebudu to protahovat, v koloně jsme stáli 1,5 hodiny. Holky se držely skvěle a my jsme alespoň stihli udělat pár obrázků.

Domů jsme dorazili kolem 16té hodiny. Holky okamžitě prošmejdily celé své nové království a k naší velké radosti se zabydlely velice rychle.

 
obrázek
Inzerce
Mainská mývalí koťátka s PP
Naše koťátka jsou s výborným rodokmenem, zvyklá na ruch domácnosti, vymazlená, odčervená, očkovaná, po testovaných rodičích. Koťátka jsou zvyklá na hodného psa. Nezávazná návštěva vítána. Více podrobností o koťátkách a jejich rodičích najdete na našich webových stránkách www.garfieldsbaby.cz
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Maine-Coon.cz, je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek zakázáno.
Fotografie na úvodní stránce JW Beyrouth chovatelská stanice Beyrouth, CZ