Přihlášení
Registrace
 
  
  
  
  
  
  
  
  
  

 
Zpět

Jak jsem se zbláznil ;-)

Moje šílené rozhodnutí vzniklo ze dne na den. Nemyslím tím rozhodnutí mít kočku (kočky), ale rychlost s jakou se vše seběhlo. Už delší dobu (cca 1,5 roku) jsem se staral o Maxe (bílý kocour - perská činčila) a pomalu nastal čas ho vrátit původní majitelce. A jak už to určitě někteří z vás poznali, není jednoduché se jen tak s mazlíčkem rozloučit. Protože moje přítelkyně viděla, jak moc mě to mrzí, a navíc si Maxe také oblíbila, hodně mě podpořila v myšlence pořídit si miláčka jiného. Samozřejmě na Maxe se nedá zapomenout, povahově to byla "osobnost".

Ale zpět k našemu příběhu :-) Dlouhou dobu jsme pokukovali po Habešské kočce, jenže výstava v Brněnském M-Paláci, myslím že to bylo 2. listopadu 2002, nás přesunula na jinou kolej... Při obdivování mazlíčků nejrůznějších plemen nás totiž nesmírně uchvátily Norské lesní a Mainské mývalí kočky. Obě kočky vynikají zvláště svou mohutností. Nastudovali jsme tedy něco o těchto kočičkách a posledním faktorem v našem rozhodování, byla přátelská povaha Mainské mývalí kočky :-)

S pořízením kočičky jsme chtěli počkat až na pozdější dobu, na jaro či léto roku 2003. Můj smutek a deprese se však s blížícím se termínem vrácení Maxe docela prohlubovala…
Den před jeho odchodem, bylo to 16. prosince, jsem brouzdal po internetu a prohledával stránky o Mainských mývalích kočkách. V jednom nejmenovaném internetovém vyhledávači (Google), jsem si nechal vyhledat odkazy na toto plemeno. Shodou okolností, se ve výsledku objevil i odkaz na magazín iFauna a jeho inzertní rubriku, kde byly uveřejněny dva inzeráty - jeden na roční kočičku a druhý na dvě čtyřměsíční koťátka (kočičky). Zareagoval jsem na první inzerát a od paní majitelky se dozvěděl, že jí patří i inzerát druhý. Hned jsem volal přítelkyni co by řekla na to, že by jsme se na kočičky jeli podívat. A co myslíte? :) Domluva je jasná - pojedeme! Následoval další telefonát paní chovatelce, při kterém jsme si smluvili schůzku na druhý den ráno v 9:00 hodin. …což znamenalo vyrazit už v 5:00 hodin a ujet 300 km na místo srazu…

 
obrázek
Inzerce
Mainská mývalí koťátka s PP - kočičky - 6 měsíců
Chovatelská stanice Pábení, uvolňuje pro prodej na mazlíky dvě krásné Mainské mývalí kočičky. Modrá s bílou - Mája a Modrokrémová mramorovaná s bílou - Madelain. Obě kočičky jsou očkované, přeočkované, 3x odčervené, s PP, očkovacím průkazem a po testovaných rodičích. Jsou zvyklé na psa, děti a rodinné prostředí. Do nového domova si odnesou malou výbavičku. Bydlíme v Bílovci, nedaleko Ostravy, Opavy, Nového Jičína.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Maine-Coon.cz, je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek zakázáno.
Fotografie na úvodní stránce JW Beyrouth chovatelská stanice Beyrouth, CZ